Nauka geografii w drugiej klasie liceum

Każdy chce, by jego dziecko było jak najlepiej przygotowywane do zdobywania wiedzy. Bardzo pomocne w tym mogą okazać się książki. Jedną z nich jest publikacja “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Została ona opracowana przez Pawła Kroha, Tomasza Rachwała, Krzysztofa Wiedermanna, Radosława Uliszaka. Dedykowana jest uczniom klas 2 szkół ponadpodstawowych.

“Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” – zagadnienia socjologiczo-ekologiczne w atrakcyjnej oprawie

Nowa Era od wielu lat stara się spełnić wymagania nauczycieli oraz uczniów. Jej podręczniki i zeszyty ćwiczeń są w stu procentach zgodne z wymaganiami, które postawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tak samo jest w przypadku książki do geografii. Publikacja “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” zapewnia możliwość prostej i przyjemnej nauki. Autorzy postarali się o to, by treści w niej zawarte były zrozumiałe i nie sprawiały żadnych problemów. Każde zagadnienie podzielone jest na sekcje, które są bardzo pomocne. Należą więc do nich:

  • “Na tej lekcji dowiesz się”,
  • “Przyczyny i skutki”,
  • “Sprawdź, czy potrafisz”,
  • “Przyczyny i skutki”,
  • “W Polsce”.

Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. “Oblicza geografii 2.Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” w niesamowicie prosty sposób omawia zagadnienia dotyczące gospodarki i ekonomii. Porusza tematykę sektorów (rybołówstwo, usługi, leśnictwo, przemysł, rolnictwo) oraz ich wpływu na przyrodę. Zwraca uwagę również na różnego rodzaju wydarzenia dotyczące społeczeństwa i ekonomii. W podręczniku znajdują się mapy oraz schematy. Dzięki temu uczeń ma okazję poprawić swoje umiejętności z tym związane. Publikacja uczy również interpretować różnego rodzaju dane i wyjaśniać skutki zdarzeń.

.