Dziwnów to udany wypoczynek

Dobra miejscowość wypoczynkowa to miejscowość z duszą, historią, tradycją. Do takich miejscowości należy między innymi Dziwnów. Jest to niewielkie miasteczko, położone w północnej Polsce po stronie zachodniej, nad samym morzem, z pełnym do niego dostępem, w województwie zachodniopomorskim. Jako miasteczko jest bardzo niewielkie, posiada nieco ponad dwa tysiące pozasezonowych, stałych mieszkańców. Dużo więcej turystów przybywa tutaj w czasie wakacji, nawet kilka razy więcej, dlatego baza noclegowa [więcej na portalu Meteora] musi być dobrze rozbudowana, żeby ugościć taką liczbę urlopowiczów, przybywających nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Dziwnów to miejscowość, która potrafi zaskoczyć. Noclegi są tutaj bardzo wysoko cenione, dostosowane do potrzeb najbardziej wybrednego turysty. A atrakcji turystycznych nie brakuje.

Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności? Na pewno zwolennicy urlopu na świeżym powietrzu z chęcią wybiorą się przy nadarzającej się okazji w upalne dni na plażę: kąpiel słoneczna, możliwość skąpania swego ciała w chłodnych wodach Bałtyku to czasem wszystko, czego rzeczywiście do szczęścia potrzeba. Oprócz tego, jest tu też port morski, zawierający dużo niekoniecznie współczesnych zabudowań, koło którego została niedawno wybudowana marina, zdolna pomieścić nawet do 60 jachtów poruszających się Szlakiem Żeglarskim Zachodniopomorskim.

Dziwnów to również dość długa tradycja i stara historia. Pierwsze wzmianki o tym mieście pojawiły się już w XIII wieku, jest to więc wciąż jedno z najstarszych miast założonych w Polsce. Znajduje się tu też dużo miejsc pamięci, w szczególności tym, którzy bohatersko polegli za wolność tego regionu i kraju. Nie brakuje tu także szlaków turystycznych, które pozwolą nam zapoznać się bliżej z miejscowością i jej okolicami. Można je przemierzać pieszo lub rowerami, ale niezależnie od tego, jaką formę wybierzemy i który szlak – spodziewać możemy się tylko przyjemnych wrażeń i zachowanych na przyszłość wspomnień.

Dziwnów to oczywiście miejscowość, która posiada status uzdrowiska, można tutaj leczyć pewne choroby, co jeszcze bardziej przyczynia się do zwiększania ruchu turystycznego. Choć miasteczko nie jest duże, to ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jak na miasteczka położone nad morzem – prezentuje się naprawdę wspaniale i niebanalnie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *