Interesujące miejsca Beskidu Śląskiego – Ustroń

Jeżeli ktoś poszukuje idealnego miejsca na wakacje, do takich właśnie miejsc z pewnością zalicza się leżący w Beskidzie Śląskim Ustroń. Miejscowość znana jest jako wypoczynkowa od dawna, tak samo już od wielu lat ma status miejscowości uzdrowiskowej. Podyktowane jest to przede wszystkim znajdującymi się tutaj złożami wód mineralnych oraz borowiny. W Ustroniu znaleźć więc można bardzo wiele uzdrowisk oraz miejsc, które pomogą skorzystać z dobrodziejstw natury. Bez większych kłopotów na pewno także można znaleźć tutaj pokoje (noclegi Ustronia). Ustroń pod względem infrastruktury turystycznej bardzo szybko się rozwija.

Przyjeżdżając do Ustronia na pewno każdy szybko zdoła wyszukać odpowiednie dla siebie atrakcje. Zacząć należy w pierwszej kolejności od przyrody, która w tym miejscu jest niezwykle piękna i zachwyca krajobrazami. Liczne szczyty Beskidu, znajdujące się w bliskiej okolicy od Ustronia zachęcają do ich zdobycia, w czym z pewnością pomogą szlaki turystyczne, dostępne tutaj w bardzo dużej ilości. Prowadzą one nie tylko na szczyty między innymi Wielkiej Czantorii, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Ustronia, ale także w wiele innych, bardzo interesujących miejsc. Na jednym ze stoków Czantorii, na polanie Stokłosicy znaleźć można bardzo ciekawą atrakcję. Jest nią czynny cały rok, również w lecie tor saneczkowy. Wrażenia z jazdy liczącą 700 metrów długości trasą na pewno są niezapomniane i podnoszą poziom adrenaliny. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na tak długi spacer lub stan zdrowia mu na to nie pozwala, może skorzystać z jednego z wielu wyciągów, które bez problemu zawiozą na sam szczyt.

Sama miejscowość to wiele atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Muzeum Regionalne, które bardzo ciekawie umieszczono w zabytkowej zagrodzie góralskiej pozwala obejrzeć eksponaty związane z historią całego regionu, jak również także Ustronia. Z kolei Muzeum Ustrońskie pozwala zapoznać się z historią miasta przez pryzmat hutnictwa. Ciekawostką na pewno jest to, iż można tutaj podziwiać prace malarskie współczesnych twórców, w Muzeum Ustrońskim bowiem znajduje się także Galeria Sztuki Współczesnej. Park Linowy czy Leśny Park Niespodzianek to atrakcje idealne dla całej rodziny. Warto więc na pewno się tam wybrać, szczególnie dzieci z takiej wycieczki będą bardzo zadowolone.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *