Kaszuby – noclegi i zabytki

Kaszuby to jeden z najbardziej autonomicznych regionów Polski. Ludność ta posługuje się dialektem tak odmiennym od literackiego języka polskiego, że zwykły Polak nie jest w stanie zrozumieć ani słowa z tego co mówią. Jeśli ktoś nie wybiera się w ten region może posłuchać w internecie radia Kaszebe, a jeśli ktoś ma ochotę zapoznać się lepiej z tą krainą powinien zarezerwować noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kaszuby,58.html), Kaszuby bowiem posiadają sporą bazę noclegową. Można przenocować u gospodarzy agroturystyk, co polecamy najbardziej ponieważ kontakt z typową kaszubską rodziną nauczy was najwięcej o tej ludności i miejscu.

Jeśli jednak wolicie odpoczywać w wyższym standardzie to polecamy wybrać się do miejscowości Rzucewo i do hotelu "Zamek Jana III Sobieskiego". Będzie to raj dla osób, które interesują się historią, zarówno profesjonalnie jak i amatorsko. Zamek ten jest przykładem obiektu stylu neogotyckiego z 1840 roku. Miejscowość znajduje się nieopodal przepięknego Pucka, który również jest wart uwagi ze względu na cudownie malowniczy port a także możliwość zwiedzania Fary, gdzie znajduje się wspomnienie o Janie Wejherze, staroście puckim, który ufundował ołtarz w farze a także jest założycielem miejscowości Wejherowo. Kaszuby to region w którym nie można się nudzić.

Duża ilość miejscowości, położonych blisko siebie gwarantuje wiele atrakcji do zwiedzania. Puck, Wejherowo, Kościerzyna, Lębork to najważniejsze miejscowości tej krainy. Niewielka odległość od Morza Bałtyckiego, daje możliwość korzystania z dobroci tego akwenu, opalania się i kąpieli bez konieczności płacenia ogromnych pieniędzy za nocleg w tej okolicy. Jeśli zaś nie macie potrzeby, żeby wędrować nad sam Bałtyk, zawsze możecie wylegiwać się nad Zatoką Pucką, która charakteryzuje się dużo wyższą temperaturą. Niewielka głębokość wody daje możliwość wspaniałej zabawy dla dzieci. Zawsze w sezonie nad waszymi pociechami opiekę sprawować będą ratownicy. Jak widać Kaszuby to wspaniałe miejsce na urlop. Jeśli szukacie miejsca niebanalnego, takiego które zainspiruje was do pracy na cały następny rok to lepszego nie mogliście sobie wymarzyć. Wiejskie okolice z pewnością dadzą wam dużo spokoju i możliwość naładowania baterii. Jesteśmy przekonani, że nie zawiedzie was wybór Pucka bądź Wejherowa na urlop. Można się tutaj wybrać zarówno w lecie jak i zimą.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *