Katowice – polskie centrum rozrywki i rekreacji

Jeżeli Śląsk wciąż jeszcze kojarzy Ci się z węglem, kopalniami i zniszczonymi kamienicami, to najwyższy czas żebyś zrewidował swój pogląd. Katowice to nie tylko stolica Górnego Śląska, ale także polska stolica rozrywki, kultury i sztuki. Już kilka dni spędzonych w tym niezwykłym mieście, pozwolą poznać współczesny Śląsk, jakże odmienny od obrazu ze stereotypu, który zaczął kształtować się już w latach powojennych. Obecnie Katowice to miasto typowo napływowe. Na ulicach coraz rzadziej można usłyszeć śląską gwarę, za to coraz częściej można tu spotkać przybyszów z najdalszych zakątków Polski i Europy. Nie ma w tym nic dziwnego, to miasto ma w sobie prawdziwą magię, która przyciąga jak magnes.

Centrum rozrywki

Przyjazd do Katowic warto zgrać w czasie z jedną z odbywających się w mieście imprez. Nie będzie to trudne, to miasto dosłownie tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Największe wydarzenia organizowane są w Spodku. Jeżeli jakimś cudem nie słyszałeś dotąd tej nazwy, wyjaśniamy – Spodek to najsłynniejsza polska hala widowiskowo-sportowa. Swoją specyficzną nazwę zawdzięcza unikalnemu projektowi – jak łatwo można się domyślić, zamysłem projektantów było stworzenie okrągłego obiektu. Taki kształt i znaczny rozmiar hali sprawiają, że nie można przejść obok niej obojętnie. W godzinach nocnych warto udać się do jednego z tutejszych klubów, które cieszą się opinią jednych z najlepszych tego typu miejsc w kraju.

Centrum rekreacji

Jeżeli jednak preferujesz aktywny wypoczynek na łonie natury, Katowice nie rozczarują Cię także w tym temacie. Otoczona lasami murckowskimi Dolina Trzech Stawów, oferuje niezliczone atrakcje. To z całą pewnością jeden z najbardziej urokliwych zielonych zakątków w Katowicach, którego nazwa wzięła się od zlokalizowanych tutaj zbiorników kąpielowych. W dolinie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nie brakuje tu też ścieżek rowerowych i spacerowych. Osoby, planujące zatrzymać się w tym niezwykłym miejscu na kilka dni, mogą skorzystać z przyległego do parku kempingu.

Centrum noclegowe

Jeżeli szukasz bardziej komfortowego zakwaterowania, nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu. Baza noclegowa Katowic jest niezwykle rozbudowana [noclegi Katowice ➺ info Meteor]. Najbardziej wymagające osoby mogą zarezerwować apartament w jednym z czterogwiazdkowych hoteli, które zapewniają najbardziej luksusowe noclegi. Katowice to niezwykle gościnne miasto, nie zastanawiaj się zatem zbyt długo. Po prostu zarezerwuj kilka wolnych dni i zobacz co do zaoferowania ma stolica Górnego Śląska.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *