Odpoczynek w Ełku

Jeśli na swój wakacyjny kurs obierzemy Mazury, lecz nie bardzo wiemy gdzie powinniśmy dokładnie się udać, a region ten kojarzy nam się głównie z jeziorami i wszędobylskimi komarami, powinniśmy zainteresować się Ełkiem. Zapewne każdy z nas słyszał kiedyś o tym mieście, które jest trzecią, co do wielkości aglomeracją miejską województwa warmińsko-mazurskiego. Bezsprzecznie jest to miejsce na udany i spokojny urlop, gdyż oferuje turystom liczne atrakcje, a jego baza noclegowa szczyci się sporym zróżnicowaniem, do tego stopnia, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego. Przypominamy również o naszej wyprawie na Kaszuby (http://www.memento.org.pl/kaszuby-noclegi-i-zabytki-544/), gdzie jest równie pięknie i ciekawie.

Nocleg opowiadający naszym standardom znaleźć można już wcześniej, za pośrednictwem Internetu (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,elk,0.html), który w dzisiejszych czasach na każdym kroku znacznie ułatwia nam życie. Ełk oferuje turystom szeroką ofertę rozrywkowo-kulturalną. Zwłaszcza w sezonie letnim organizowane są w nim liczne wydarzenia z udziałem największych gwiazd polskiej estrady. Oczywiście, każdy kto wybiera się w mazurskie strony liczy na zasłużony odpoczynek nad jeziorem.

Ełk jest w zasadzie jedynym mazurskim miastem, leżącym nad tego rodzaju zbiornikiem wodnym. Dodatkowo znajduje się tu wysoce rozwinięty węzeł komunikacyjny ułatwiający turystom przedostanie się do licznych okolicznym miast, czy miejscowości o bardziej zacisznym charakterze. Osoby, które preferują bardziej aktywną formę wypoczynku dostać się do niego mogą kajakiem, bądź rowerem. Również miłośnicy zwiedzania będą mieli co robić.

Znajdują się tutaj mianowicie liczne zabytkowe budowle sakralne z różnych okresów stanowiące łakomy kąsek dla fascynatów architektury. Oprócz tego – słynna Kolejka Wąskotorowa (http://kolejka-elk.pl/), pochodząca z początku XX w., której trasa ma długość aż 48 km, jednak tok naszego przejazdu możemy ustalać sami zgodnie z naszymi potrzebami. Kolejka niewątpliwie kusi turystów imponującymi wagonikami w stylu retro. Przy stacji EKW znajduje się także prawdziwe Muzeum Kolejnictwa, w którym zainteresowani z pewnością odnajdą liczne eksponaty, na których warto zawiesić oko. W pobliżu znajduje się także słynny Skansen Pszczelarski, w którym turyści podziwiać mogą niezwykłą technikę pozyskiwania miodu. Zatem, jeśli zdecydujemy się na wakacje w tym mieście, a ktoś ze znajomych po fakcie zapyta nas, czy było warto, bez wątpienia padnie odpowiedź twierdząca.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *