Okuninka – miejsce na lubelskie wakacje

Okuninka to niewielka, urocza wieś położona w województwie lubelskim. Jej ogromnym atutem jest świetna lokalizacja na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim [informacje na Wikipedii] przy Jeziorze Białym. Miejscowość ta pełni głównie funkcję turystyczno-wypoczynkową. Na co dzień zamieszkuje tutaj około czterystu mieszkańców, jednak w okresie letnim na tym terenie spotkać można kilka tysięcy osób, co w skali roku daje kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie.

Okuninka to miejsce idealne dla osób ceniących sobie spokój i wypoczynek na świeżym powietrzu. Ze względu na dużą ilość miejsc noclegowych została stworzona tutaj baza, którą można wyszukać wśród witryn internetowych pod hasłem 'noclegi Okuninka'. Znajdziemy tutaj zestawienie ofert pensjonatów, domków gościnnych oraz gospodarstw agroturystycznych (oferty widoczne na stronie Okuninka – Meteor).

Głównym atutem Okuninki jest lokalizacja tuż nad Jeziorem Białym. W odległości około siedmiu kilometrów zlokalizowana jest Włodawa. W sąsiedztwie Jeziora Białego znajdziemy także jezioro Glinki, Czarne, Święte, Lipieniec i Rogoźne. Jezioro Białe posiada bardzo czystą i przejrzystą wodę, a to wszystko dzięki posiadaniu twardego, piaszczystego dna. Ciekawą informacją dla miłośników wędkarstwa może być fakt, że występuje tutaj wiele ciekawych gatunków ryb, takich jak sielawa, okoń, węgorz czy szczupak, a także lin. W bliskiej odległości od jeziora możemy znaleźć wiele punktów gastronomicznych, takich jak restauracje i kawiarnie, w których można spróbować dań z różnych stron świata oraz lokalnych przysmaków. W okresie wakacyjnym funkcjonuje komunikacja miejska, która kursuje pomiędzy Włodawą a Okuninką i dowozi turystów w to piękne miejsce.

Okuninka to idealne miejsce na letni wypoczynek z rodziną. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji, takich jak turnieje piłkarzykowe, wesołe miasteczko i tym podobne. Miejscowość ta jest świetnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi ze względu na ciszę i spokój oraz miejsce do długich spacerów na świeżym powietrzu w otoczeniu niesamowitej przyrody. Świetna komunikacja z innymi miejscowościami powoduje, że przyjeżdżający tutaj turyści mogą brać udział w wydarzeniach kulturowych, odbywających się w sąsiednich miejscowościach oraz miastach. Okuninka to magiczne miejsce, w którym często mają miejsce plenerowe sesje fotograficzne ze względu na piękno otaczającej przyrody.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *