Puckie molo i tawerna

Najsłynniejsze molo w Polsce znajduje się w Sopocie. To właśnie z niego najczęściej prowadzone są transmisje telewizyjne, na nie przyjeżdżają wycieczki szkolne, jest upamiętnione na licznych pocztówkach znad morza. Po prostu każdy w Polsce je zna. Mimo to w cieniu sopockiego molo wyrosły inne wysunięte w morze budowle z obramowanymi nabrzeżami. Jedno z nich znajduje się w Pucku. Większe miejscowości znajdujące się nad polskim morzem posiadają własne budowle wdzierające się w morskie fale, więc Puck pod tym względem nie jest wyjątkowy. Co prawda turyści wynajmują tu pokoje [noclegi Puck] nie dla samego molo, ale dla pięknej Zatoki Puckiej, jednakże spacer nim jest czystą przyjemnością.

Tutejsze molo spacerowe daje możliwość przejścia się prawdziwą drewnianą konstrukcją nie pokrytą żadną farbą. Można doskonale poczuć klimat minionych lat… Dodatkową zaletą jest możliwość wejścia na nie bezpośrednio z deptaka. W ten sposób jest o wiele szybciej, a przy okazji można zostawić wypożyczony rower, którym jechało się pobliską ścieżką rowerową ciągnącą się wzdłuż nabrzeża. Niedaleko zejścia znajduje się uroczy park miejski. Pośród zielonych drzew rożnych gatunków można spacerować zadbanymi alejkami i siąść na ławkach. Podczas takich wędrówek można zarówno odpocząć, poczytać książkę, jak i zapoznać się z innymi ludźmi. Zawsze jest to dodatkowa rozrywka i możliwość nawiązania wartościowych kontaktów.

Po spacerze w parku można wybrać się ponownie na wędrówkę puckim molo. Również tam istnieje możliwość odpoczynku na szerokich ławeczkach na specjalnych podestach. Takie miejsce doskonale nadaje się do obserwacji zarówno puckiego portu, jak i plaży. Ponadto widać zabytkowy kościół, liczne wiatraki (sposób pozyskania energii z wiatru), ale także Półwysep Helski. Przy odrobinie szczęścia widoczna będzie także nasza baza noclegowa, jeżeli wynajmujemy pokój w pobliżu morza. Dodatkową atrakcją mola jest klimatyczna drewniana tawerna, w której można smacznie zjeść wchodząc do restauracji Perła Pucka. Wystrój odgrywa niezwykle ważną rolę, gdyż przypomina kapitańską kajutę i pozwala wczuć się w rolę zgłodniałego wilka morskiego. Puck jest idealnym miejscem do spacerowania. Można wybrać albo zielony park, albo molo otoczone falami Bałtyku. Niezależnie co wybierzemy czekają nas wspaniałe widoki, które warto uwiecznić na swoich wakacyjnych zdjęciach.

One Comment

  1. Mario said:

    Ładna okolica i można spokojnie wypocząć.

    9 stycznia 2017
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *