Uzdrowisko z ciekawą historią w tle – Rymanów-Zdrój

Rymanów-Zdrój to mała wieś uzdrowiskowa, znajdująca się w województwie podkarpackim w powiecie krośnieńskim. Zlokalizowana jest nad rzeką Tabor, w bardzo malowniczych okolicznościach przyrody. Rymanów posiada bardzo ciekawą i odległą historię, która w dużej mierze nadaje charakter temu miejscu.

Należy wziąć tutaj pod uwagę takie okresy jak prehistoria, o czym świadczą prowadzone w okolicach wykopaliska, cieszące się dużą owocnością odkrytych faktów o całym regionie. Jest też interesująca przeszłość związana z XIV wiekiem, kiedy to miejscu nadano prawa miejskie, a na jego terenie znajdowały się aż dwa zamki. Następnie powinniśmy przenieść się do końcówki lat 80. XX wieku, kiedy to Anna Potocka odkryła źródło niezwykle czystej, jak się później okazało, bogatej w składniki mineralne wody. Wówczas po kilku latach zbudowano pierwsze ujęcie wraz z pensjonatem, kurort okrzyknięto mającym właściwości uzdrowiskowe i rozwijano pod tym kątem. Stało się ono wówczas alternatywą dla okolicznych miejscowości cieszących się już dużą popularnością.

Rymanów-Zdrój dziś funkcjonuje jako miejscowość uzdrowiskowa z kilkoma ujęciami wody, bogatymi w składniki mineralne. Baza turystyczna na tym terenie rozwija się z każdym rokiem, tworząc nowe miejsca dla turystów. Różnorodność oferty sprawia, że każdy z nas może pozwolić sobie na pobyt w tym miejscu. Noclegi tutaj [szczegóły w bazie Meteora] to oferta bardzo przyjazna seniorom i całym rodzinom, które mogą spodziewać się w tym temacie wszelkich udogodnień.

Oprócz oczywistych walorów w kurorcie mamy możliwość zwiedzania i oddawania się przeróżnym przyjemnościom. W tym miejscu wspomnieć należy o Sanktuarium Św. Jana z Dukli, cmentarzu wojennym i pałacu, w którym obecnie funkcjonuje muzeum. Wszystko to pozwala zapoznać się z przeszłością miejsca. Nie zapominajmy, że to nie koniec atrakcji w tej miejscowości, bowiem z pełną świadomością można pozwolić sobie na silniejsze emocje w postaci spływów kajakowych czy wędrówek konnych po okolicznych szlakach.

Rymanów-Zdrój to miejsce polecane jednak dla spokojnych osób, chcących oddychać świeżym powietrzem i cieszyć się wyjątkową atmosfera. Powoduje ona, że możemy prawdziwie wypocząć i wyciszyć się, co pomaga oderwać się od problemów codzienności. Uzdrowisko w tym miejscu uważane ze ekologiczną przystań na mapie Polski jest więc świetnym miejscem, w którym możemy odzyskać nasze siły witalne.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *