Zabytki w Wadowicach

Wybierając się w podróż, każdy ma nadzieję, że na miejscu oprócz standardowych możliwości spędzenia czasu, będzie mógł skorzystać z licznych atrakcji. Często nawet decydujemy się na pewne miejscowości ze względu na ich ogromną wartość historyczną.

Wadowice to mała miejscowość w województwie małopolskim. Zasłynęła na całym świecie jako miasteczko, w którym wychowywał się papież Jan Paweł II. Tutaj się urodził, chodził do szkoły, to w końcu tu został księdzem. Do dziś znajdują się tutaj liczne pamiątki po wielkim człowieku, którym niewątpliwie był Karol Wojtyła. Możemy tu bowiem znaleźć dom, w którym się wychował, a który dziś funkcjonuje jako muzeum poświęcone jego imieniu. Jeśli chcemy je zwiedzić, należy się udać na ulicę Kościelną 7.

To jednak nie wszystko. Możemy w Wadowicach zobaczyć również bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która posiada prezbiterium z XV wieku oraz fasadę z 1971 roku. Nie należy zapominać o dworku Mikołaj, powstałym w pierwszej połowie XIX wieku. Robi on duże wrażenie na przyjezdnych turystach. Dodatkowo znajduje się tutaj klasztor karmelitów, założony w 1892 roku. Całość utrzymana jest w stylu neoromańskim i neogotyckim, góruje nad pobliskimi budynkami, odznaczając się od nich również dużą ilością czerwonych cegieł. Warto wspomnieć w tym miejscu także o licznych zabytkowych domach z XIX wieku oraz o pomnikach, poświęconych głównie Janowi Pawłowi II. Cała okolica w dużej mierze skupia się na jego osobie.

Wadowice oferują noclegi już od 50 złotych za dobę. To bardzo niewygórowana kwota, przy takiej wartości miejsca. Pamiętajmy, że wybierając się do Wadowic musimy z wyprzedzeniem zarezerwować nocleg, gdyż przyjeżdżają tu tysiące wiernych, przez co może się okazać, że w dogodnym dla nas terminie miejsc już zabraknie. Zatem nie zwlekajmy oraz zabierzmy ze sobą przewodnik, który pomoże zobaczyć wszystkie warte uwagi adresy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *